שמי אורי

ואני ממש לא שמנה!

במהלך החיים עברתי הריונות ויש לי 3 ילדים מהממים. הריון אחד רגיל והריון נוסף של תאומים, הימים הכי טובים שלי הם הימים בהם הגיחו הילדים שלי לעולם! שמחה שלא ניתן לתאר. אז גדלתי וגדלתי וגדלתי מרחתי משחות ושמנים… הגעתי למימדים עצומים כי הרשתי לעצמי להתפרע עם התרוץ הידוע שבהריון מותר הכל ולא צריך לחשוב על המשקל הרי בסוף המשקל אמור לחזור למצב הרגיל ואין לי נטייה להשמנה חחח…. אז זהו שממש לא כך!

אורי טורג'מן

קצת על הרעיון של בניית האתר MyTummy

מאיפה הכל התחיל, כולנו נולדנו עם פוטנציאל להיות חטובים, בטן מהודקת עם שרירי בטן מעוצבים… רק שאצל הרוב זה נמצא ממש מאחורי שומן ועודפי עור, החדשות הטובות שהם שם, השרירים שכולם מדברים עליהם, כן אני מדברת על הקוביות שנעלמו ואם הם היו בכלל?!

מכירים את התחושה שיושבים בחוף ומסתכלים על מבנה הגוף של האנשים השונים, חלקם מחוטבים, מפוסלים וניכר עליהם עניין ברור של משמעת עצמית תזונה וכושר. לחילופין אנשים עם שומן עודף או מבנה גוף רחב ולא ברור… בדרך כלל הם מוקפים בילדים, או בדיוק שותים בירה עם הכרס האימתנית.

אז מגיע השלב שאנחנו משווים אותם אלינו, איך הגענו למצב הזה! בטן בולטת עם עודפי עור ושומן מפוזר שרובו מתרכז בבטן התחתונה ו/או הבטן העליונה, הרגשה שהשומן נשפך לנו לכל הכיוונים.

הבעיה מאוד נפוצה ויוצרת בחלק מהמקרים ירידה בביטחון העצמי, לבהות בארון הבגדים… אפילו בשלב רכישת הבגדים יש קושי למצוא את הגיזרה המתאימה שתחמיא. כן, לצאת מהבית תהליך פשוט אך מאוד מורכב לחלק מאיתנו.

נשים לאחר הריונות, או גברים ונשים שהשילו משקל רב באמצעות דיאטה או שיגרת כושר. ברוב המקרים נותרת בטן בולטת ועליה מפה מפוארת המפרטת ומתארת את כל התהליכים שעברנו בחיים.
אני הייתי שם! כן כל מי שהכיר אותי יודע שאני רזה ולא מבינים על מה בדיוק אני מדברת, אז בואו נכיר, אתן לכם קצת רקע מאיפה הגעתי לרעיון ליצור אתר שיאגד בתוכו את כל מה שקשור לעולם הממלכתי הבלתי מעורער לניתוחי מתיחת בטן.

בהתחלה בחודשים הראשונים ראיתי את כל העודפים וסימני המתיחה הנוראים העור הרפוי והמוזר בבטן התחתונה… הילדים גדלו והם כבר נערים וממש נפלא אבל הגוף שלי פשוט קיבל טראומה, הגוף לא סולח, אכן מצב נורא ואני בטוחה שיש נשים רבות שמזדהות עם המצב שלי. התחלתי להיכנס לשגרת כושר מחמירה ושילבתי תזונה נכונה ובריאה אבל הבעיה לא נפתרה אז נהייתי רזה ואפילו חטובה אבל רק עם בגדים… בים זה נורא! הבטחון יורד ויורד תקופה פחות טובה שלי.

השלמתי עם המצב והמשכתי לנסות לפתור את זה בשיטות קסם מהאינטרנט. הקרמים, המשחות השמנים מה לא ניסיתי… עד שיום אחד פשוט קבעתי לעצמי עובדה לעשות לזה סוף. התחלתי לנהל תחקיר על תחום מתיחת בטן, תחום רחב המכיל המון מידע, קבעתי פגישות ייעוץ ומשם הכל התגלגל מאוד מהר.

הניתוח עצמו עבר בהצלחה.

ההחלמה היתה קשה, כמו רוב המנותחים זימנתי את אמא שלי שתטפל בי, היא עברה את זה בגבורה, דאגה לי ממש כמו תינוקת. משפט שלא אשכח “אמא, נפלה לי הגרב… ” באמצע הלילה, היה גם רגע שלא אשכח שהיא ישנה כל כך חזק בלילה מרוב שהתרוצצה סביבי ולא שמעה את קריאות המצוקה שלי, נאלצתי להתקשר אליה (בחדר הסמוך) כדי שתכסה אותי כי נפלה לי השמיכה. כן בדיוק כך הייתי ממש מוגבלת. היום אני חושבת על זה ואנחנו יושבות וצוחקות על הימים האלו. והמסקנה שלי אליכם, תדאגו שמישהו יהיה איתכם בימים הראשונים כי תזדקקו לזה. אחר כך כשתוכלו להזדקף ולהתחיל לתפקד אתם ממש תהנו להביט במראה על הבטן המושלמת שלכם בכל פעם שתורידו את חגורת הבטן ותשכחו מכל הכאבים, תתחילו לחלום על המלתחה החדשה שלכם.

היום אני כבר כמה שנים לאחר הניתוח והכל נפלא! 

מאחלת לכולם גברים ונשים את הגוף המדהים שמסתתר שם בפנים בתוך כל אחד מאיתנו. אין כאן קסמים! צריך לשמור על התוצאה, תזונה נכונה ובריאה, שילוב של כושר בשיגרה ומבטיחה שהמצב רוח משתפר פלאים. יש הרבה רופאים טובים ואפילו מצויינים בישראל. אני בחרתי לשינוי הגדול שלי בדוקטור טלי פרידמן מומחית לניתוחי בטן. באתר מאי טאמי תוכלו לקרוא מאמרים בנושא מתיחת בטן על סוגי הניתוחים השונים.

חתימה אורי טורגמן
מתיחת בטן צרו קשר
תיאום שיחת ייעוץ
השאירו פרטים ויועץ יצור עמכם קשר בהקדם
דילוג לתוכן